V prvním kole Superligy se víc dařilo hostujícím týmům, Jihlava uspěla až v rozstřelu

09/09/2022, 17:55SuperligaAutor: Jaroslav Kára

Praha – Úvodní kolo nového ročníku Superligy malého fotbalu je za námi. Přineslo strhující akce, mnoho gólů a také překvapivé výsledky. Na jednotlivá utkání se podíváme v souhrnu kola.

Olomouc (v modrém) si vyšlápla na Brno. Foto: Petr JurečekOlomouc (v modrém) si vyšlápla na Brno. Foto: Petr Jureček

SKUPINA VÝCHOD

Olomouc Mighty Ducks – Vikings Brno 6:5 (3:1)
Branky a nahrávky: 16. Vychodil (Šuba), 27. Šuba, 28. Kaďorek (Galus), 47. Skopalík (Vychodil), 49. Malenda (Kaďorek), 52. Omelka – 2. Presl (Macko), 33. Presl (Macko), 56. Krejčíř (Lidmila), 59. Lidmila (Presl), 60. Zrzavý. Rozhodčí: Pfeifer – Perutka. ŽK: Vychodil – Pospiš, Prokeš, Macko. ČK: 57. Macko (Brno).

Vikingové z Brna se chtějí vrátit na superligový trůn, ovšem hned v prvním kole tvrdě narazili. Sice šli do vedení ve druhé minutě, ale Olomouc Mighty Ducks se dostala v závěru prvního poločasu do trháku, který si udržela až do konce. Mocní kačeři na domácím hřišti v Hněvotíně zvítězili 6:5.

Jihlava – MF Baník Ostrava 3:3 (3:1), penalty 1:0
Branky a nahrávky: 24. Kavka, 26. Míča, 28. Míča (Svoboda), rozhodující penalta Míča – 17. M. Gaži (Schmutz), 37. Galus (Murín), 39. vlastní Kučera. Rozhodčí: Virčík – Terber. ŽK: Schmutz (Ostrava).

Jihlava v minulém ročníku nepostoupila do play-off, takže má letos co napravovat. Do zápasu s Baníkem Ostrava podle toho vstoupila a vedla v poločase o dvě branky, jenže Baník po přestávce srovnal a musely rozhodnout až penalty. V rozstřelu korunoval výborný výkon Jiří Míča a zařídil Jihlavě výhru 4:3.

Pamako Pardubice – MF Blanensko 1:9 (1:3)
Branky a nahrávky: 28. Rosůlek – 10. Paděra, 15. Paděra (Fládr), 29. Nemšovský (Muzikant), 32. Fládr, 44. Paděra (Nemšovský), 46. Paděra (Fládr), 47. Paděra (Nemšovský), 60. Muzikant, 60. Muzikant (Paděra). Rozhodčí: Kohout – Havel. ŽK: Lát, Kouba (oba Pardubice).

Blanensko zamířilo do Pardubic jako favorit a svou roli potvrdilo. Na hřišti Pamaka zvítězili Jihomoravané 9:1 a jako už tradičně řádil blanenský hrající trenér a kapitán Ondřej Paděra. Dva góly vstřelil v prvním poločase, další tři po přestávce a svůj výkon korunoval asistencí u poslední trefy Radima Muzikanta.

SKUPINA ZÁPAD

Partyzan Příbram – Hanspaulka Praha 4:6 (2:4)
Branky a nahrávky: 12. vlastní Mařík, 30. Malý (Belej), 41. Vlk, 42. Vokurka (Beran) – 8. Bezstarosti (Kostka), 14. Sodoma (Šultes), 23. Sodoma (Kostka), 25. Mařík, 35. Žežulka (Sodoma), 40. Mařík (Žežulka). Rozhodčí: M. Kubečka – Soukup. ŽK: J. Junek – Hakl.

Obhájci titulu z Hanspaulky Praha začali nový ročník na trávníku Příbrami, která jim srdnatě vzdorovala. Vlastním gólem jí v úvodu pomohl pražský kapitán Stanislav Mařík, který potom v závěru poločasu zamířil do správné sítě a navýšil hostující vedení o tři góly. Hanspaulka náskok udržela i ve druhé půli a odvezla si výhru 6:4.

Vlci Kolín – Most 1:5 (0:5)
Branky a nahrávky: 54. Bláha (Stránský) – 3. Laňka, 9. Zetka (Polák), 13. Bíro (Kasal), 25. Exner (Laňka), 29. Kasal (Bíro). Rozhodčí: Šik – Havel. ŽK: Hulinský, Stavinoha (oba Kolín).

Vlci Kolín prošli přes léto výraznou obměnou, ovšem premiérový duel této sezony jim nevyšel. Most na jejich hřišti vedl už od třetí minuty, kdy se prosadil nováček v Superlize malého fotbalu Denis Laňka. Do přestávky vstřelili Severočeši ještě čtyři branky, Vlci už jen v závěru korigovali zásluhou Martina Bláhy na 1:5.

Rytíři Plzeň – SC Koráb Praha 1:6 (0:3)
Branky a nahrávky: 50. Kropáček (Vitouš) – 10. Jahoda (Macháček), 18. Šídlo (Jurčík), 27. Macháček (Carda), 49. Macháček, 54. Macháček (Šídlo), 60. Jahoda. Rozhodčí: Kohout – Šťástka. ŽK: Tošovský, Kutný, Denk (všichni Plzeň).

Plzenští Rytíři mají po loňské nevydařené sezoně také co vylepšovat, jenže v úvodním utkání přivítali bronzové mužstvo uplynulého ročníku a Koráb Praha od začátku jasně dominoval. Tři branky vstřelil v první půli, další tři ve druhé a zvítězil 6:1. Hattrickem a asistencí se pod výhru nejvýrazněji podepsal David Macháček.