V Superfinále malého fotbalu do 23 let se utkají Brno a Staropramen Praha

01/05/2022, 20:38SuperligaAutor: Jaroslav Kára

Příbram, Brno – Obě mužstva měla postup ve svých rukách a nenechala si ho utéct. Brno a Staropramen Praha vyhrály své kvalifikační skupiny v Superlize malého fotbalu do 23 let a postoupily do Superfinále. O titul se utkají v jediné bitvě 25. června v Boskovicích.

Staropramen Praha se raduje z postupu do Superfinále.
Staropramen Praha se raduje z postupu do Superfinále.

Stejně jako na podzim hostily i druhou jarní část kvalifikace Brno a Příbram. Jihomoravané na domácím hřišti neponechali nic náhodě, porazili Jihlavu 4:0 a Olomouc Mighty Ducks dokonce 10:0. Tabulku východní skupiny vyhrálo Brno suverénně o osm bodů před Olomoucí, o další tři body pozadu skončila třetí Jihlava.

Mnohem větší drama se událo v Příbrami, kde po říjnovém turnaji vedl Staropramen pouze o skóre před domácím výběrem. Oba celky pohodlně vítězily až do vzájemného střetu, který rozhodl o postupujícím. Příbram prohrála se Staropramenem 1:2 a pražský tým ovládl tabulku západní skupiny o tři body právě před Partyzanem. Třetí příčku s desetibodovým odstupem obsadil Koráb Praha o skóre před Mostem.

Brňané si zahrají o titul 25. června opět v Boskovicích, kde před rokem přejeli Příbram 7:1. Staropramen už má jistou lepší medaili než loni, kdy v duelu o bronz zdolal Olomouc 3:1.

Finalisté kategorie do 23 let.
Finalisté kategorie do 23 let.