Ve druhém kole Superligy dojde na jihomoravské derby i reprízu finále

24/09/2023, 21:17SuperligaAutor: Jaroslav Kára

Praha – První superligové kolo pořádně navnadilo příznivce malého fotbalu, kteří už vyhlížejí druhé pokračování celostátní soutěže. To startuje třemi pondělními duely a uzavře jej jeden středeční souboj.

Na jednotlivá utkání se opět podíváme podrobně.

Brněnští Vikingové v úvodním kole udolali 3:2 Baník Ostrava (v modrém). Foto: Markéta KřížováBrněnští Vikingové v úvodním kole udolali 3:2 Baník Ostrava (v modrém). Foto: Markéta Křížová

PAMAKO Pardubice – MF Baník Ostrava, pondělí 19.30
S výhrou v zádech jdou do domácího duelu druhého kola hráči Pardubic, kteří na pocit vítězství čekali bezmála rok a půl. V úvodním utkání PAMAKO vyhrálo 6:3 v Olomouci, teď se pokusí výkon i výsledek zopakovat proti Baníku, který v prvním zápase podlehl 2:3 Brnu. Před rokem se v Pardubicích zrodila přestřelka, kterou vyhráli 8:6 Ostravané.

MF Blanensko - L&B reality Vikings Brno, pondělí 19.30
Klasické jihomoravské derby nabídne Superliga malého fotbalu už ve druhém kole. Na domácí blanenské hřiště v Boskovicích míří brněnští Vikingové. Oba týmy po minulé nevydařené sezoně vstoupily do nové etapy, ale první kolo vyšlo jen Brňanům, kteří zdolali 3:2 Baník. Blanensko stejným výsledkem prohrálo v Jihlavě. Poslední vzájemný duel ovládli Vikingové 10:2, ovšem předtím se radovalo Blanensko 4:3 po penaltách.

Olomouc Mighty Ducks – Jihlava Miners, pondělí 19.30
Tito soupeři se potkali poměrně nedávno, 24. června při Superfinále v boji o bronzové medaile. Jasně navrch měli hráči Miners, kteří zvítězili 8:3. Hanáci tak mají Jihlavě co oplácet, navíc potřebují napravit úvodní domácí zaváhání s Pardubicemi, zatímco Horníci se po výhře nad Blanenskem nacházejí v lepším rozpoložení.

Rytíři Plzeň – Hanspaulka Praha, úterý 20.00
V úterý se v Plzni potkají dvě mužstva, která rovněž procházejí obměnou a přestože v prvním kole vyhrála jen Hanspaulka Praha, i Rytíři ukázali svou sílu při prohře 7:8 v Příbrami. Poslední vzájemný duel vyšel lépe Plzni, která v listopadu doma zvítězila 4:3, ovšem zářijový duel v Praze ovládla Hanspaulka 7:1. Někteří z pražských hráčů přitom ještě stále bojují o nominaci na mistrovství světa.

Partyzan Příbram – Most, úterý 20.00
A další repríza Superfinále se odehraje v Příbrami, kde domácí Partyzan přivítá Most. Finálovou bitvu minulého ročníku vyhráli Severočeši 3:2 po penaltovém rozstřelu a získali premiérový titul v historii klubu. V základní části uplynulé sezony se pokaždé dařilo domácím celkům, Partyzan vyhrál 6:2 a Most v odvetě 7:5.

Goats Polabí – Predátoři Praha, středa 20.30
V posledním utkání druhého kola se jeden ze soupeřů dočká první výhry v nové sezoně. Výběr Goats Polabí v úvodním kole nestačil 0:5 na Most, Predátoři podlehli v pražské bitvě Hanspaulce 4:5. V minulé sezoně jasně vládli vzájemným duelům Predátoři, kteří vyhráli obě utkání s drtivým skóre 15:1. Polabí však už nehodlá být outsiderem jako v minulém ročníku, potvrdí to?