Ve východní skupině vždy rozhodoval rozstřel, Hanspaulka a Příbram ještě nezaváhaly

06/10/2023, 23:24SuperligaAutor: Jaroslav Kára

Praha – Už jenom dva týmy zůstaly stoprocentní i po třetím kole Superligy malého fotbalu. Bez zaváhání zatím procházejí celostátní soutěží pražská Hanspaulka a Partyzan Příbram, tyto celky vévodí západní skupině. Zatímco v ní přinesly duely třetího kola jednoznačné výsledky, ve východní skupině třikrát rozhodovaly pokutové kopy.

Na jednotlivé zápasy třetího kola se opět podíváme detailně.

Vikingové z Brna podlehli Mocným kačerům z Olomouce (v modrém) po penaltovém rozstřelu. Foto: Markéta KřížováVikingové z Brna podlehli Mocným kačerům z Olomouce (v modrém) po penaltovém rozstřelu. Foto: Markéta Křížová

Most – Rytíři Plzeň 9:3 (4:2)
Branky a nahrávky: 4. Kasal, 6. Doleček (Polák), 7. Zetka (Doleček), 9. Gedeon (Doleček), 32. Gedeon (Kasal), 34. Gedeon (Doleček), 41. Doleček (Gedeon), 43. Šlégr (Harzer), 53. Kasal (Harzer) – 5. Kepl (Mourek), 15. vlastní Polák, 35. Mourek (Matoušek). Rozhodčí: M. Kubečka – Novotný. ŽK: Exner, Popelka – Bodnaruk. ČK: 19. Exner (Most).

Už po devíti minutách bylo jasné, že na domácím hřišti obhájce titulu nedopustí žádné překvapení. V tu dobu už Most vedl nad Plzní o tři branky a postupně skóre navýšil až na 9:3. Pětibodové představení za dva góly a tři asistence předvedl Daniil Doleček, hattrick a nahrávku zapsal Filip Gedeon. Oba bojují o účast na mistrovství světa ve Spojených arabských emirátech.

Hanspaulka Praha – Goats Polabí 18:1 (7:1)
Branky a nahrávky: 1. Verner (Mařík), 6. Žížala, 14. Mařík (Verner), 18. Jákl (Žížala), 20. Žížala (Jelínek), 25. Verner (Žížala), 29. Verner (Jákl), 36. Jákl, 38. Žežulka, 43. Žížala (Jelínek), 48. Verner (Žežulka), 52. Jákl (Verner), 52. Jelínek (Verner), 53. Žížala (Verner), 54. vlastní Suchý, 54. Verner, 55. Žížala (Hudec), 60. Žežulka (Hudec) – 29. Klepal (Oberreiter). Rozhodčí: Havel – Novotný. ŽK: Kmoch (Polabí).

Rozdílem třídy deklasovala pražská Hanspaulka hosty z týmu Goats Polabí. Domácí celek vyhrál jednoznačně 18:1, Hanspaulka střádala góly od první až do poslední minuty. Pět a k nim čtyři nahrávky si připsal Miroslav Verner, pět gólů a dvě asistence zaznamenal Daniel Žížala. Pražané vedou tabulku západní skupiny spolu s Příbramí bez ztráty bodu, Polabí ji uzavírá s nulou.

MF Baník Ostrava – MF Blanensko 4:4 (2:1), penalty 3:2
Branky a nahrávky: 7. Tomek (Klíma), 26. Klíma (Sasko), 42. Frébort (Podraza), 54. Bělíček (Frébort) – 18. Paděra (Žáček), 34. Paděra, 36. Hlaváček, 60. Sehnal (Hlaváček). Penalty proměnili: Frébort, Šindler, Sasko – Paděra, Sehnal. Neproměnil: Hlaváček. Rozhodčí: Tomiga – Tomiczek. ŽK: Sasko (Baník).

Ostravský Baník se dočkal první výhry v tomto ročníku Superligy malého fotbalu. V zápase s Blanenskem sice domácí dvakrát vedli, jenže ve 36. minutě poslal jihomoravský celek naopak do trháku Roman Hlaváček. Jaromír Frébort a Tomáš Bělíček potom zajistili, že od 54. minuty opět vedl o gól Baník, v poslední minutě ovšem poslal duel do penaltového rozstřelu Marek Sehnal. V pokutových kopech byli střelci Baníku stoprocentní, zatímco blanenský Hlaváček neuspěl.

L&B reality Vikings Brno – Olomouc Mighty Ducks 1:1 (0:0), penalty 4:5
Branky a nahrávky: 42. Slováček (Lidmila) – 40. Buček. Penalty proměnili: Lidmila, Vintr, Presl, Burac – Můčka, Šuba, Kaďorek, Novotný, Galus. Neproměnil: Slováček. Rozhodčí: Pfeifer – Růžička. ŽK: Presl, Macko – Kaďorek.

Fotogalerii z utkání najdete zde:

Záznam utkání můžete vidět zde:

Hodně vyrovnanou partii sehrály v Brně domácí Vikingové a Mocní kačeři z Olomouce. Bezbrankový stav prolomil až ve čtyřicáté minutě hostující kapitán Ondřej Buček, už za dvě minuty však srovnal Petr Slováček. A ten, kdo Brno nejprve zachránil, v rozhodující chvíli selhal. Penaltový rozstřel došel až do páté série, v níž Slováček neuspěl, naopak olomoucký Michal Galus rozhodl o bodu navíc pro Hanáky, kterým v tabulce patří druhá příčka za Pardubicemi.

Predátoři Praha – Partyzan Příbram 1:2 (1:1)
Branky a nahrávky: 21. Špaček (Begič) – 15. P. Junek (PK), 60. Malý (Sirotek). Rozhodčí: Šťástka – Řeháček. ŽK: Reiter – Sirotek.

Už to vypadalo, že také duel Predátorů s Partyzanem dojde do penaltového rozuzlení. Dlouho vydržel stav 1:1, když na proměněný pokutový kop Patrika Junka odpověděl za šest minut první půle Jan Špaček. Jenže v poslední minutě odvrátil rozstřel David Malý, který vystřelil Příbrami výhru 2:1 a zachoval svému mužstvu stoprocentní bilanci. Partyzan je o skóre druhý za Hanspaulkou.

Jihlava Miners – PAMAKO Pardubice 2:2 (1:1), penalty 5:4
Branky a nahrávky: 5. Kvyh, 48. Diviš – 9. L. Merkl (Hrubý), 56. Hrubý. Penalty proměnili: Kvyh, Diviš, Trojánek, Prokeš, Brtnický – Kubát, Stránský, Hrubý, Ráliš. Neproměnil: Kirchner. Rozhodčí: Prudil – Terber. ŽK: Cech, Prokeš – Hrubý, Kubát.

Jak v úvodu utkání, tak v jeho závěru dokázaly Pardubice odpovědět na jihlavskou branku, rozhodnout tak musela střelba ze značky pokutového kopu, která došla až do páté série. V ní selhal pardubický Tomáš Kirchner, zatímco David Brtnický vystřelil Horníkům druhý bod. PAMAKO však i potřetí v tomto ročníku bodovalo a vede východní skupinu o dva body před Olomoucí a Jihlavou.