Ženy a hráči do 23 let bojují v Pardubicích o účast v Superfinále malého fotbalu

07/05/2024, 23:50SuperligaAutor: Jaroslav Kára

Pardubice – Den vítězství, tedy sváteční 8. květen, vybrala Asociace malého fotbalu jako termín pro konání druhé části superligových kvalifikací. V pardubické CFIG Aréně začnou v deset hodin dopoledne boje o postup do Superfinále mezi ženami a hráči do 23 let.

Titul v ženské Superlize malého fotbalu obhajují hráčky Vikings Brno (v bílém). Foto: Petr HrnčířTitul v ženské Superlize malého fotbalu obhajují hráčky Vikings Brno (v bílém). Foto: Petr Hrnčíř

Do ženské kvalifikace se přihlásilo osm celků: Hanspaulka Praha, Olomouc Mighty Ducks, Vikings Brno, Rytíři Plzeň, MF Blanensko, Jihlava Miners, Partyzan Příbram a Predátoři Praha. Utkají se nejprve ve dvou základních skupinách po čtyřech týmech. Druhé a třetí celky z každé skupiny postupují do čtvrtfinále, první z každé skupiny jdou přímo do semifinále. Z něj pak vítězové postoupí do Superfinále 2024, které se odehraje 22. června v Českém Dubu.

Do kvalifikace hráčů do 23 let se přihlásilo ještě o jedno družstvo víc. Brněnští Vikingové vysílají do turnaje áčko i béčko, na rozdíl od ženské kvalifikace pak mezi účastníky chybí Partyzan Příbram, naopak výběr do 23 let nasadí domácí PAMAKO Pardubice.

Devět týmů je rozřazeno do tří základní skupin po třech týmech a všechny postupují do další fáze. Dva nejhorší celky ze skupin na třetích místech si zahrají kvalifikaci na čtvrtfinále, do kterého jdou přímo vždy první i druhý tým ze skupin a nejlepší mužstvo na třetí příčce. Vítězové postupují do semifinále a dále do Superfinále v Českém Dubu.

V obou kategoriích se hraje 2x10 minut. Mistrovský titul v Superlize malého fotbalu obhajují ženy Vikings Brno a mezi hráči do 23 let Hanspaulka Praha.

V obou kategoriích si aktéři kvalifikací mohou říct o šanci v národním týmu. Ženy i hráče do 23 let totiž čeká v září v Chorvatsku světový šampionát v malém fotbale. Ženská reprezentace se přitom teprve začíná tvořit. „Máme již třetím rokem velmi konkurenceschopnou a kvalitní Superligu žen, takže určitě máme kde brát. Co se týká kvality, už na Superfinále v roce 2022 v Boskovicích jsem říkal, že ženy máme opravdu kvalitní a určitě bych se nebál, kdyby startovaly na mistrovství světa. Jsem si jistý podle toho, co jsem mohl vidět na předchozím mistrovství světa, kde jasně svou vysokou kvalitou dominovaly Američanky a velmi slušně hrály Egypťanky, že bychom se neztratili,“ prohlásil Petr Brejla, sportovně-technický ředitel Asociace malého fotbalu České republiky.